یکی از نکته های مهم برای روزهای قبل از کنکور : حفظ سلامت جسمی و روحی شماست. پس تغذیه مناسب، استراحت، خوابیدن به اندازه کافی، ورزش و فعالیت بدنی را فراموش نکنید.
لازم نیست در این روزها همه زمان خود را به مطالعه فشرده یا حل تست اختصاص دهید. یادتان باشد که بخشی از انرژی توان خود را برای روز آزمون ذخیره کنید.

با آمادگی کامل و به موقع در سر جلسه امتحان حاضر شوید. وسایل مورد نیاز مثل کارت ورود به جلسه – کارت ملی – مداد- پاک کن – مداد تراش – خودکار و ساعت را به همراه داشته باشید.

مشخصات ثبت شده روی كارت را با اطلاعات داوطلبی به طور دقیق كنترل كنید، در صورت عدم تطابق، آن را با سازمان سنجش درمیان بگذارید. اگر در این مورد اختلاف یا اشكالی مشاهده كردید ابداً مضطرب نشوید. این مسأله به سادگی قابل اصلاح است و مكانیسم اصلاح آن نیز از سوی مسئولان محترم سازمان سنجش تدارك دیده شده است.

شماره داوطلبی خود را قبل از شركت در آزمون یادداشت كرده یا از آن یك كپی تهیه كنید و آن را نزد خود نگه دارید( بهتر است لای شناسنامه تان بگذارید) زیرا از روی همین شماره محل حوزه امتحانی را پیدا خواهید كرد و به هنگام اعلام نتایج، به آن نیاز خواهید داشت.

زمان برگزاری آزمون گروه های آزمایشی مختلف فرق می‌كند. از روی كارت، زمان آزمون گروه خودتان را كنترل كنید.

نکته های مهم برای روزهای قبل از کنکور
نکته های مهم برای روزهای قبل از کنکور

نکته های مهم برای روزهای قبل از کنکور
دفترچه را که برمی دارید ورق نزنید. بعضی از بچه ها برگه را ورق می زنند که سوالات درس های مختلف را ببینند این نظم ذهن را به هم می زند.
درخواندن پرسش هاعجله نکنید، فهمیدن سوال، نصف جواب است. پس متن هر پرسش را با دقت و تمرکز کافی بخوانید تا مفهوم هر عبارت را دریافت کرده و سپس به عبارت بعدی بپردازید. در این روش به دلیل دقت بالا به متن پرسش و انتخاب راه حل مناسب با محتوای پرسش، امکان پاسخ گویی اشتباه کاهش می دهد.
دفترچه کنکور فقط یک سوال دارد و آن هم همان سوالی است که دارید حل می کنید. یعنی دانش آموز حق ندارد به سوال های قبلی و بعدی اش فکر کند بعضی از بچه ها چند سوال را همزمان حل می کنند ،این اشتباه است.
در هنگام جواب دادن به سوال ها فقط به سوال فکر کنید نه این که چه نتیجه ای خواهید گرفت
تعداد پاسخ های اشتباه خود را کاهش دهید : با توجه به اینکه پاسخ اشتباه نمره منفی دارد، از پاسخ به سوالاتی که بسیار دچار تردید هستید، خودداری کنید. تنها راه علمی و درست در این مورد افزایش دقت، تمرکز و پرهیز از هیجان بی مورد، سرعت غیرضروری و وسواس است.
سوال های وقت گیر و دشوار را کنار بگذارید انرژی تان را تا پایان مسابقه و آزمون حفظ کنید یکی از کارهایی که ورزش کارهای حرفه ای انجام می دهد این است که انرژی خود را تا آخر مسابقه نگه می دارند.
بحث تمرکز در جلسه خیلی مهم است به پاسخ برگ های دانش آموزان کناری توجه نکنید دفترچه ها در جلسه کنکور ۴ تیپ A,B,C,D است .
بین درس های عمومی و اختصاصی کمی در حد یک دقیقه استراحت کنید. با تنفس عمیق و تمرینات تن آرامی و در صورت امکان خوردن کیک و تنقلات ، به مغز خود اکسیژن و به بدن خود قند کافی برسانید.با نگاه کردن به دور دست چشم استراحت می کند و همین کارها آرام بخش و انرژی دهنده هستند.
تنظیم وقت و مدیریت زمان در آزمون ،امکان استفاده بیش تری از فرصتهای موجود را برای شما فراهم می کند. در روز آزمون برای هر درس مقداری از کل زمان را در نظر می گیریم که توسط مسولان تعیین شده است. وقت هر درس را برای خود آن درس صرف کنید و در صورتی که وقت اضافه آوردید، این زمان را به درس های دیگر اختصاص دهید.
بهتر است درس ها را به ترتیب قرار گرفتن در دفترچه پرسش ها پاسخ دهید نحوه پاسخگویی داوطلبان نیز باید مطابق ترتیب درس ها باشد.

دانو دنیای آموزش نوین