اهمیت جمع بندی دروس کنکور

اهمیت جمع بندی دروس کنکور و تاثیر آن در کسب رتبه بهتر در کنکور موضوعی است که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت .

داوطلبان کنکور وقتی نزدیک ایام کنکور می شوند باید روال و برنامه ریزی مطالعه خود را تغییر دهند ، عموما اکثر مطالب خوانده شده و تست های تفکیکی هر درس و کتابی هم زده شده است .

اما اگر همین روال ادامه داشته باشد بسیاری از مطالب ابتدای شروع مطالعه فراموش خواهند شد پس مهمترین مسئله در زمان نزدیک به کنکور این است که داوطلبان از خواندن مطالب جدید خودداری کنند و همه مطالبی که تا قبل از این خوانده اند را مرور و جمع بندی کنند .

راهکارهایی که برای نحوه جمع بندی دروس کنکور ارائه می دهیم جامع است و نیاز به فکر و برنامه ریزی دارد ، از آنجایی که مهمترین مسئله داوطلبان کنکور در روزهای پایانی زمان است ، کنکور پرستو برنامه همایش های جمع بندی پسران و برنامه همایش های جمع بندی دختران را ترتیب داده تا داوطلبان کنکور نگرانی بابت این مسئله نداشته باشند .

روش های یادگیری مؤثر

نحوه جمع بندی کنکور
در هر گروه تحصیلی که قرار دارید ، لیستی از دروسی که در آنها مشکل دارید تهیه کنید و شروع به مرور و تست زنی کنید ، مهمترین کار در این دوره رفع اشکال است .
دروسی که در آنها قوی هستید هم حائز اهمیت است ، با تست زنی های زیاد سرعت و مهارت خود را در این درس ها به حداکثر برسانید .
شبیه سازی کنکور به این شکل که مجموعه سوالات مربوط به دروس ۳ سال را در مدت ۴ ساعت پاسخ دهید و سرعت و دقت تان را بیازمایید .

طبقه‌بندی مناسب اطلاعات

داشتن منابع آزمونی و کتاب های تست جامع و معتبر کمک بزرگی به شما خواهد کرد .
در مقالات قبل در مورد نحوه خلاصه برداری و کم کردن حجم مطالبی که باید بخوانید صحبت کرده ایم ، حال زمان آن است که خلاصه ها و نکات و تست های علامت دار را مرور کنید .
اگر بهترین زمانبندی را داشته باشید در بهترین حالت در دو هفته آخر موفق به ۲ بار مرور روزنامه وار دروس خواهید شد

دانو دنیای آموزش نوین