شما برای رسیدن به هر هدفی نیازمند به برنامه ریزی خواهید بود، برنامه ریزی معنی دیگر نظم است. نظم نقطه ای از اوج شکوفایی استعداد های شماست.
خیلی از دانش آموز ها بر این اندیشه هستند که من فقط پزشکی می خواهم و دانشگاه اصلا اهمیتی ندارد. با یک مثال اهمیت نقطه دقیق هدف را برای شما تشریح میکنم. فرض کنید در شهر مشهد زندگی می کنید و قصد رفتن به دو مهمانی را دارید، یک مهمانی در شهر رشت برگزار می شود و مهمانی دیگر در شهر اهواز، حال سوال این است برنامه ریزی رفتن به این دو شهر یکسان است؟ پاسخ همه شما به این سوال خیر است. هدف یکسان بود یعنی رفتن به مهمانی اما مکان یکسان نیست پس به یاد داشته باشید قبولی در رشته و شهر مورد نظر باید دقیق باشد تا برنامه ریزی مشخصی باشد حال بهتر است کار را به یک متخصص بسپاریم چون قرار است شما درس ٣ سال تحصیلی یعنی چیزی حدود ٢۵ کتاب درسی (عدد میانگین برای رشته های مختلف) معادل ۵٠٠٠ صفحه را مطالعه کنید. آیا داستان به همین جا ختم می شود؟ خیر، هماهنگی کتاب درسی با مدرسه،امتحانات کلاسی بالای ٢٠٠ عدد، امتحانات نهایی ٣۵ عدد، آزمون آزمایشی ٣۶ عدد، کلاس کنکور ٧٠٠ ساعت ، فیلم های آموزشی ١٠٠٠ ساعت، کتاب های کمک آموزشی ١۵٠٠٠ صفحه، کتاب های تست شامل ۶٠٠٠٠ تست و ….
حال به این نکته توجه کنید که شما در آزمونی شرکت می کنید، که اولا هر روز باید از دیروز خود بهتر باشید یعنی رشد شخصی، دوما باید با حجم چند صد هزار نفری کنکوری ها رقابت کنید. برنامه ریزی نظمی بی نظیر به شما می دهد تا مسیری سخت را آسان تر طی کنید.
حال چرا باید در پاییز با برنامه ریزی دقیق و مطالعه کنید؟ فرض کنید شما قرار است به یک مهمانی عظیم با شرکت کننده های زیاد بروید. حال در این مهمانی یک شرطی وجود دارد، و آن شرط این گونه است، که هرکسی زودتر برسد بهترین صندلی را کسب می کند و به همین ترتیب نفرات آخر صندلی های آخر و دورتر را بدست می آورند. آزمون کنکور سراسری مانند همین مهمانی بزرگ است هر کسی زودتر و سریعتر آغازگر مسابقه باشد قطعا صندلی های بیشتری برای انتخاب کردن در دانشگاه و رشته مورد نظر خود خواهد داشت.
به هیچ وجه از اهمیت برنامه ریزی در پاییز غفلت نکنید و یادتان باشد خط پایان کنکور سراسری تیر هر سال است، اما خط شروع آن دست شماست، که چه لحظه ای شروع کنید.
پس از الان شروع کنید.

حال در دانو همه موارد برنامه ریزی شما هوشمند با هوش مصنوعی تحلیل و ارزیابی و تغییر می کند.

گروه آموزشی دانو – دنیای آموزش نوین